newsletter

Predstavenie

"Sedíte a žasnete. To, čo vidíte na pódiu, nie je klasický cirkus ani tanec či žonglovanie, ani divadelné predstavenie či muzikál. Argolla 5. element si berie z každého trochu. Popiera predstavu o tradičnom cirkuse a dokazuje, že ľudské telo  dokáže oveľa viac, ako si myslíte."

- Argolla neočarila náhodou, denník SME

"Súbor Argolla vo svete reprezentuje Slovensko tým najlepším možným spôsobom – ich vystúpenia, ktoré sú vo svete porovnávané so slávnym Cirque du Soleil, vyvolávajú veľmi nadšené, búrlivé a spontánne reakcie."

- Očarení krásou pohybu, Magazín Hviezdy ciest

Novinky

Fotky a videá z predstavenia si môžete pozrieť v rubrikách Galéria a Video. Ohlasy, reportáže, recenzie a mediálne správy uverejňujeme v sekcii Press. Novinkou je Shop, kde si už teraz môžete objednať CD s Maokovou hudbou k predstaveniu a čoskoro pribudnú aj tričká a ďalšie zaujímavé predmety.

Pokiaľ máte záujem sledovať cesty predstavenia Argolla 5. element, ale aj ďalšie naše projekty, ostaňte s nami v kontakte prostredníctvom nášho webu argollaproductions.com, prípadne na facebooku, alebo si nechajte posielať newsletter.
 

 

 

O predstavení


V hodinu a pol trvajúcom predstavení prinášame novú dimenziu moderného cirkusového umenia a performing arts. Príbeh o hľadaní tajomného piateho elementu je viacrozmerným umeleckým dielom. Dych vyrážajúce akrobatické akty, pôsobivé tanečné čísla, herecké a spevácke výkony, multimédia, jedinečná scéna, originálne kostýmy, to všetko prepojené so živou hudbou multiinštrumentalistu Maoka (jeho hudobnú produkciu ste mohli počuť napríklad vo filme Bathory). Predstavenie malo premiéru na Svetovom Festivale Cirkusových Umení v juhokórejskom Kwangyangu, kde ho v priebehu 2 týždňov videlo viac ako 60 000 divákov.

Príbeh

Brána Argolla je portálom do tajomnej krajiny živlov, plnej mystických bytostí. Hlavná postava, Kapillo, hnaná neutíchajúcou prázdnotou v duši, sa odváži prekročiť jej prah. Magickou krajinou ho sprevádza čarodejníčka a predstavuje mu štyri základné elementy v ich kráse, jemnosti, sile a krutosti. Prostredníctvom nich sa pokúša spoznať mýtický piaty element, v starobylých textoch popísaný ako čistá esencia, ktorú „dýchajú Bohovia“.

Tím

Predstavenie tvorí tím 30 umelcov - akrobati, tanečníci, herci, speváčky a hudobník Maok. Publikum má možnosť vidieť špičkové akrobatické akty (silová akrobacia Hand To Hand, výšková akrobacia na hodvábe a na visiacom kruhu, lietajúci akrobati, kontorzia - hadia žena, tanec s ohňom, akrobacia s kockou, cyr wheel, akrobacia vo vodnom bazéne, pyro show a iné), moderný tanec, spevácke a hudobné čísla, ako aj vizuálne efekty a multimediálne prvky.

“...tá iskra je v každom z nás!”

Tvorcovia

Scenár: Silvia Poláčková, Matúš Ritomský
Režia: Silvia Poláčková
Asistent režie: Ivana Diederichová
Hudba: Martin Maok Tesák
Tanečné choreografie: Silvia Beláková
Kostýmy: Silvia Poláčková, Nataša Štefunková
Scéna: Marek Gašpar Šafárik