newsletter

Predstavenie

"Sedíte a žasnete. To, čo vidíte na pódiu, nie je klasický cirkus ani tanec či žonglovanie, ani divadelné predstavenie či muzikál. Argolla 5. element si berie z každého trochu. Popiera predstavu o tradičnom cirkuse a dokazuje, že ľudské telo  dokáže oveľa viac, ako si myslíte."

- Argolla neočarila náhodou, denník SME

"Súbor Argolla vo svete reprezentuje Slovensko tým najlepším možným spôsobom – ich vystúpenia, ktoré sú vo svete porovnávané so slávnym Cirque du Soleil, vyvolávajú veľmi nadšené, búrlivé a spontánne reakcie."

- Očarení krásou pohybu, Magazín Hviezdy ciest

Novinky

Fotky a videá z predstavenia si môžete pozrieť v rubrikách Galéria a Video. Ohlasy, reportáže, recenzie a mediálne správy uverejňujeme v sekcii Press. Novinkou je Shop, kde si už teraz môžete objednať CD s Maokovou hudbou k predstaveniu a čoskoro pribudnú aj tričká a ďalšie zaujímavé predmety.

Pokiaľ máte záujem sledovať cesty predstavenia Argolla 5. element, ale aj ďalšie naše projekty, ostaňte s nami v kontakte prostredníctvom nášho webu argollaproductions.com, prípadne na facebooku, alebo si nechajte posielať newsletter.
 

 

 

Press

Moderný cirkus Argolla vyráža zo Slovenska na mesačné turné do Číny
Predstavenie súčasného cirkusu Argolla 5.element už niekoľko rokov úspešne reprezentuje Slovensko po celom svete. Dôkazom je aj cesta na 5-týždňové  turné do krajiny, ktorá je kolískou cirkusového umenia. Dvadsať akrobatov, tanečníkov, hercov a technikov  zo skupiny Argolla prijalo pozvanie kultúrneho inštitútu Beijing Denon Acoustic Music Culture Communication a odleta 3. augusta do Pekingu, odkial budú pokračovať na turné, počas ktorého zrealizujú 20 vystúpení v 8 čínskych mestách.
Tlačová správa, 1.8.2015 
- celý článok si môžete prečítať tu

Argolla neočarila náhodou
Sedíte a žasnete. To, čo vidíte na pódiu, nie je klasický cirkus ani tanec či žonglovanie, ani divadelné predstavenie či muzikál. Argolla 5. element si berie z každého trochu. Popiera predstavu o tradičnom cirkuse a dokazuje, že ľudské telo  dokáže oveľa viac, ako si myslíte.
SME, 21.1.2013
- celý článok si môžete prečítať tu

Ako vyzerá moderný cirkus
Elektrizujúca akrobacia, tanec s ohňom, vo vode, s kockami či UV svetlami, živá hudba. Predstavenie Argolla 5. element.
fotogaléria SME, 20.1.2013
- celú fotogalériu si pozrite tu

Zem, vzduch, voda, oheň a piaty element
Bratislava zápasila so snehovou kalamitou, ale ani mráz a záveje neodradili divákov od predstavenia Argolla – 5. element. Veď po celodennom mraze mohli prežiť zrazu dotyk ohňa, vody či zeme. V Národnom tenisovom centre sa slovenskému divákovi v takýchto podobách predstavila originálna tanečno-akrobatická šou.
Západoslovenská televízia, 26.01.2013
- videoreportáž si môžete pozrieť tu

Foto dňa
Tanečno-akrobatická show Argolla 5. element - fotogaléria.
Topky.sk
- pozrite si fotogalériu tu

Argolla 5. element v TV JOJ - TV Noviny
V relácii Televízne noviny TV JOJ (13.11.2012) sa predstavili tvorcovia a účinkujúci tanečno-akrobatickej show Argolla 5. Element.
Noviny o 12:00, TV JOJ, 13.11.2012
- záznam relácie si môžete pozrieť tu

Cirkus, to nie je len Humberto
„Pokiaľ ide o svet, cirkus už dávno nie sú len zvieratá a klauni. Táto predstava platí obzvlášť vo východnej Európe, ale už aj u nás ľudia zisťujú, že je to trochu inak. Chceme ukázať, že sa to dá robiť inak, ako to robí cirkus  Humberto,“ vysvetľuje Matúš Ritomský. 
denník SME, 11.1.2013
- článok si môžete prečítať tu
 
Oheň, ktorý otvoril svet
"Tanec s ohňom mali pôvodne Silvia Poláčková a Matúš Ritomský ako hobby. Postupne ich nový cirkus zlákal natoľko, že odložili pôvodné profesie a založili agentúru Argolla Productions. Akrobatickými vystúpeniami sa predstavili na otváracom ceremoniáli samitu NATO, finále Ligy majstrov a dostali sa aj medzi špičku moderného cirkusu na festivale v Južnej Kórei. Slováci ich prvý raz môžu vidieť už v januári."
Profit, 18.12.2012
- článok si môžete prečítať tu

Argolla: akrobatická show - časopis .týždeň
Videoreportáž Eugena Kordu pre online vydanie časopisu .týždeň. Vystúpenie v rozhovore predstavila režisérka Silvia Poláčková.
.týždeň online, 2.12.2012
- videoreportáž si môžete pozrieť tu

Akrobati, čo hľadajú zmysel života
Argolla moderným cirkusom fascinuje svet. 
Pravda - magazín, číslo 49, 6.12.2012
- rozhovor si môžete prečítať tu

Dievča, čo sa hrá s ohňom
Psychiatrickú prax opúšťala so slzami v očiach, aby s tými istými slzami stála na pódiu. "Silný emocionálny zážitok dokáže liečiť. Nás, ale aj divákov," hovorí MUDr. Silvia Poláčková, spoluzakladateľka prvého slovenského moderného cirkusu Argolla, ktorý po svetových úspechoch vystúpi konečne verejne doma.
Zdravie, január 2013
- článok si môžete prečítať tu

Celovečerná show ARGOLLA 5. ELEMENT má Talent!
Súčasťou predstavenia Argolla 5. Element v Bratislave bude aj finalistka tohtoročnej súťaže „Mam Talent“ (poľská verzia súťaže Česko-Slovensko má talent) Ania Filipowska.
topky.sk, 6.12.2012
- tlačovú správu si môžete prečítať tu

Argolla 5. element - Očarení krásou pohybu
"Súbor Argolla vo svete reprezentuje Slovensko tým najlepším možným spôsobom – ich vystúpenia, ktoré sú vo svete porovnávané so slávnym Cirque du Soleil, vyvolávajú veľmi nadšené, búrlivé a spontánne reakcie. Aj to je dôvod, prečo sme položili pár otázok dvom vedúcim osobnostiam súboru – Silvii Poláčkovej a Matúšovi Ritomskému."
Magazín Hviezdy ciest, 2012
- článok nájdete online tu

Režisérka Silvia Poláčková - rozhovor pre Rádio Slovensko
"Krásni ľudia vytvárajúci pekné pohyblivé obrázky, aj tak sa dá charakterizovať to, čo dokáže umelecký súbor Argolla, ktorý skĺbil fantastickú hudbu a náročnú akrobatickú choreografiu."
Rádio Slovensko, 10.11.2012
- rozhovor si môžete vypočuť tu

Argolla ohúrila juhokórejčanov
„Slovensko má okrem hokejového teamu aj mnoho ďalších kolektívov, ktoré úspešne reprezentujú našu krajinu vo svete. Nie vždy sa ale o ich úspechu u nás vie. Príkladom je tanečno-akrobatická skupina Argolla. Tá v týchto dňoch vystupuje na Svetovom Festivale Cirkusových umení v Južnej Korey a vypredáva haly.“
TV Markíza, Hlavné správy, 27.5.2012
- celá reportáž

Slováci, ktorí uchvátili 50-tisíc Kórejčanov
"Cirkus nemusia byť iba klauni a tigre. A patrí doňho aj jemnosť a estetika. Túto skúsenosť si priniesli z Európy Matúš Ritomský a Silvia Poláčková, aby spolu založili Argollu, prvý moderný cirkus na Slovensku."
HNTV online, 27. 6. 2012
- celý video-rozhovor

Áziu budú zabávať naše cirkusové Madonny
„Slovenská Argolla sa dostala medzi svetovú špičku cirkusovej zábavy a akrobatického umenia.Projekt vznikol pred siedmimi rokmi na Slovensku a predvedie sa na prestížnom cirkusovom festivale World Circus Art Festival v juhokórejskom Kwangyangu.“
Hospodárske Noviny, 9.5.2012
- celý článok

Aj Slovensko má svoj Cirque du Soleil
"Slovenskí umelci sa dostali medzi svetovú špičku akrobacie, zábavy a cirkusového umenia. Počas dvoch májových týždňov bude dvojtisícovú halu v Južnej Kórei vypredávať artistické zoskupenie Argolla. Predstaví sa v meste Kwangyang, ktoré je usporiadateľom World Circus Art Festivalu. Vystúpenie 17 umelcov zo Slovenska si vybrali priamo juhokórejskí producenti."
TASR - Teraz.sk, 24.4.2012
- celý článok

Czech Press Photo 2012
"Martin Červeňanský získal na prestížnej súťaži Czech Press Photo 2012 ocenenie CANON JUNIOR AWARDS za sériu fotiek z vystúpenia Argolla 5th Element v Južnej Korey."
Článok v denníku SME: Na Czech Press Photo uspeli aj Slováci, 15.10.2012
- celý článok